קרמיקה וגרניט פורצלן - טיפים


השלמת אריחים

באריחים לריצוף ולחיפויי קיימים מס' גוונים הממוינים באמצעות סדרות ייצור שונות.
בשל העדר חישוב כמויות מדויק, רשת VIA ARKADIA ממליצה להוסיף לכמות הרכישה 10% נוספים וזאת על מנת למנוע חוסר באריחים וצורך להשלמה באריחים בעלי גוון שונה. בכל מקרה בו יש צורך להשלמה, יש להביא איתך למחסן קרטון ריק ואריח בודד אשר יקלו בהתאמת הגוון הנחוץ.

אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן

אריחים אלו הנם מוצרים תעשייתיים, בהתאם לכך יתכנו שינויים בגוון ו/או בטקסטורה בין האריחים בתצוגה לבין האריחים המסופקים ואף בינם לבין עצמם. לפני תחילת היישום יש לוודא את אחידות הגוון:
1. על ידי בדיקת אחידות הדגם, הגוון,הקליבר וסדרת הייצור על גבי כל האריזות.
2. על ידי פרישת מס' מטרים בודדים ממספר קרטונים שונים.

חשוב מאוד!! - מומלץ לרצף 5-3 מ"ר ראשונים, לנקות את המשטח במטלית לחה ולבדוק את התאמת האריחים לדרישתך.
קרמיקה
הנחיות טכניות
יש ליישם את אריחי קרמיקה והגרניט פורצלן בהתאם להנחיות הקבועות במפרטים הטכניים של מכון התקנים או של היצרנים. אנו ממליצים על שיטת ההדבקה כשיטת היישום הנכונה ביותר.
יש להקפיד ולרצף את האריחים עם מרווחים (פוגות) ברוחב מינימלי של 3 מ"מ. יש להמתין מינימום 24 שעות לפני מלוי המרווחים (פוגות) כאשר עובדים בשיטת ההדבקה ומינימום 72 שעות כאשר עובדים בשיטת הטיט.
יש למלא את הפוגות בחומרי מילוי (רובה) וזאת רק לאחר ניקיון המרווחים מכל שאריות דבק או טיט. יש לבצע את הרובה בשטחים קטנים ע"מ לאפשר לנקות את עודפי הרובה מהמרווחים ומפני
האריחים בצורה יסודית סמוך למועד ביצוע הרובה. במקרה של כתמי רובה יבשה ע"ג האריחים יש לנקות את האריחים בחומץ הדרים.

תחזוקה ומניעה
בזמן עבודות הבניה או השיפוץ מומלץ להגן על האריחים מפני מכות ונזקים, ניתן לעשות זאת בעזרת כיסוי הרצפה באמצעות לוחות גבס, לוחות עץ, קרטון גלילי וניילון או באמצעות יציקת גבס ויוטה.
יש להקפיד על שטיחון ניגוב רגליים בכניסה לבית – החול הוא האויב הגדול של מרבית הריצופים.
אין ללטש או לבצע פוליש לאריחי קרמיקה וגרניט פורצלן, פעולה זו יכולה לפגוע בפני האריח. ניתן לנקות את האריחים בכל חומרי הניקוי הביתיים הקיימים בשוק, לא מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי המכילים וקס היוצרים שכבה שומנית היוצרת כתמים. 


VIA-ARKADIA  מציגה הוראות וטיפים להתקנה ושמירה על ברזים ואביזרי אמבטיה

הנחיות טכניות
יש לבדוק את הברזים היטב לפני התקנתם.
בבתים חדשים או לאחר החלפת צנרת המים בתהליך שיפוצים יש לבצע שטיפת צנרת מלכלוכים כגון אבנים, מלט, חול וכו' וזאת בטרם הרכבת הברזים ע"י אינסטלטור. בבתים אלו אף מומלץ להתקין מסנן מים בכניסה לבית על מנת למנוע סתימות בעתיד.
מומלץ לבצע את חיבור הברז למקור המים באמצעות החלקים המקוריים של יצרן הברז.
בהתקנת אביזרי אמבטיה יש לקרוא את הוראות היצרן ולוודא כי הבנת את שיטת החיבור בטרם ניגשים למלאכת הקדיחה באריחים. בחיפויי הקירות באריחי ריצוף ייתכן קושי ביצוע הקדיחה, במקרה זה יש להשתמש במקדחי טיטניום תוך כדי הרטבת המקדח בזין הקדיחה.

תחזוקה ומניעה
במזלפי יד יש להקפיד ולנקות את המזלף אחת לשלושה חודשים ע"מ להסיר את האבנית שמצטברת במזלף, אי טיפול במזלף יכול להביא לסתימתו בעקבות כך יכול להביא לחץ המים להיסדקותו.
ניתן לנקות את הברזים והאביזרים באמצעות חומרים טבעיים ובעזרת מטלית לחה, אין לנקות את הברזים והאביזרים בחומצות או בחומרים חריפים ויש להימנע בשימוש בסקווטש או חומרים שורטים אחרים.